Дома Македонија Вести Денеска средба Стево Пендаровски со Талат Џафери

Денеска средба Стево Пендаровски со Талат Џафери

346
0
АКЦИЈА

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе има средба со претседателот на Собранието, Талат Џафери.

Средбата ќе се одржи во Вила Водно, соопштија од кабинетот на претседателот. Ова е нивна прва официјална средба по инаугурацијата на Пендаровски за шеф на државата.

Пендаровски минатата недела во Вила Водно имаше официјална срeдба и со премиерот Зоран Заев.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here