Дома Популарно ВИКЕНДОВ ВО СКОПЈЕ ПАЈАКОТ КРЕНАЛ 134 ВОЗИЛА, А РЕГИСТРИРАНИ СЕ 39 СООБРАЌАЈКИ

ВИКЕНДОВ ВО СКОПЈЕ ПАЈАКОТ КРЕНАЛ 134 ВОЗИЛА, А РЕГИСТРИРАНИ СЕ 39 СООБРАЌАЈКИ

317
0
АКЦИЈА

Сообраќајната полиција исклучила од сообраќај 55 возачи пред да се стекнат со право на управување моторно возило и тројца возачи почетници, а од сообраќај се исклучени и 48 нерегистрирани возила.

Изречени се санкции на 13 возачи кои поминале на крстосница на црвено светло, девет кои не дале првенство на минување на пешаци на обележан пешачки премин, 13 за неносење сигурносен појас, 31 за користење мобилен телефон.

Во 12 од вкупно регистрираните 39 сообраќајки со тешки телесни повреди се здобиле две лица, а 12 се полесно повредени.

За непрописно паркирање изминатиот викенд во Скопје се изречени 200 мерки, а „пајакот“ подигнал 134 возила.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here