Дома Метео Денес сончево со умерена облачност и можност за дожд во попладневните часови

Денес сончево со умерена облачност и можност за дожд во попладневните часови

285
0
АКЦИЈА

Утринската температура ќе се движи од четири до 12 степени, а дневната температура од 13 до 27 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен југозападен ветер. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи.

Утринската температура ќе достигне до девет степени, а дневната температура до 24 степени.

Во среда ќе биде стабилно и суво. Во четврток попладне и во петок повторно ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here