Дома Македонија Вести Соопштение за неработен ден за сите граѓани на Република Македонија

Соопштение за неработен ден за сите граѓани на Република Македонија

611
0
АКЦИЈА

Министерството за труд и социјална политика, соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 24 мај 2019 година (петок), „Св. Кирил и Методиј“, Денот на сесловенските просветители е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на граѓаните на Република Македонија им го честита празникот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here