Дома Македонија СДСМ утре на централен одбор: Ќе замете ли метлата?

СДСМ утре на централен одбор: Ќе замете ли метлата?

417
0
АКЦИЈА

Ќе расчистат ли социјалдемократите вистински со своите кадри во администрацијата на утрешниот состанок на највисоките партиски органи…или метлата ќе остане да чисти само во партиските дворови.

Неофицијално се говори дека покрај директори кои не ги исполниле очекувањата, сменети ќе бидат пет до шест министри. Деновиве Заев имаше средби со коалицискиот партнер, лидерот на ДУИ Али Ахмети на кои се разговарало за најавената реконструкција на Владата.

Во очи на ЦО на СДСМ и поранешните соработници на Заев реагираат по неговите одлуки за метлата. Екс пратеничката Софија Куновска со статуси на социјалните мрежи „распали“ по премиерот – лошите политики прават да не и се верува на оваа власт.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here