Дома Свет Балкан Македонски автобус остана без покривот во Пловдив

Македонски автобус остана без покривот во Пловдив

1183
0
АКЦИЈА

Автобус со македонски регистарски таблички, остана без покривот, откако возачот удри во надвозник близу Пловдив.

Како што јавуваат бугарските медиуми, возачот не го забележал знакот со предупредување за висината од надвозникот до коловозот.

Фото: TrafficNews.bg

За среќа, нема настрадани, бидејќи во автобусот се наоѓале само двајцата возачи, но е причинета серозна материјална штета.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here