Дома Македонија Разpешени шесте потпретседатели и генералниот секретар на СДСМ!

Разpешени шесте потпретседатели и генералниот секретар на СДСМ!

387
0
АКЦИЈА

Разpешувања на шесте потпретседатели на СДСМ и генералниот секретар, Александар Кирацовски на вечерашниот Централен одбор на СДСМ, објави 24 Вести.

Потпретседатели во СДСМ се Фросина Ременски, Дамјан Манчевски, Оливер Спасовски, Мухамед Зекири, Благој Бочварски и Петре Шилегов. Сите денес добија метла од нивниот партиски челник Зоран Заев.

За нов генерален секретар на партијата е предложен министерот за земјоделство Љупчо Николовски.

Тој нема да биде повеќе на министерската функција.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here