Дома Спорт Мак Спорт РАКОМЕТАРИТЕ ЈА СЛАВЕА И ВО СОБЛЕКУВАЛНАТА ШАМПИОНСКАТА ТИТУЛА

РАКОМЕТАРИТЕ ЈА СЛАВЕА И ВО СОБЛЕКУВАЛНАТА ШАМПИОНСКАТА ТИТУЛА

574
0
АКЦИЈА

Вардар повторно е европски првак иако оваа година имаше милион пpoблеми никој не го очекуваше ова. Во финалето во Келн, Вардар донесе пoбeдa над Веспрем со 27-24 и 2 пат е европски шампион.

Вардар имаше солидна поддршка на фајнлфорот во Келн од страна на македонските навивачи. А еве како славеа нашите лавови во соблекувалната во „Ланксес Арена“ извикувајки „МВП..МВП…

Posted by RK Vardar on Sunday, June 2, 2019

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here