Дома Спорт Мак Спорт Вардар е европски шампион!

Вардар е европски шампион!

704
0
АКЦИЈА

Македонскиот гигант Вардар успеа да ја освои титулата во Лигата на шампиони, откако денеска беше поуспешен од фаворитот Веспрем со 27-24, па така „црвено-црните“ го повторија успехот од 2017 година.

По прогласувањето на најдобриот ракометар, стрелец и доделување на наградите, Вардар го доби трофејот, кој гордо го крена и наскоро го очекуваме истиот во Скопје.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here