Дома Македонија Вести Европскиот ракометен првак Вардар денеска беше на прием кај претседателот на државата...

Европскиот ракометен првак Вардар денеска беше на прием кај претседателот на државата Стево Пендаровски.

638
0
АКЦИЈА

Европскиот машки ракометен првак Вардар денеска беше на прием кај претседателот на државата Стево Пендаровски.

Ги пречекавме европските шампиони, нашите спортски херои од Вардар. Ви благодариме уште еднаш што нè направите горди! Ќе се заложиме сите, успешната приказна Вардар да продолжи и понатаму да биде наша гордост и да се надградува со нови трофеи и успеси, изјави Пендаровски.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here