Дома Македонија Економија Увид во реконструкцијата на патот Кавадарци – Росоман

Увид во реконструкцијата на патот Кавадарци – Росоман

290
0
АКЦИЈА

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска ќе извршат увид во реконструкцијата на регионалниот пат Кавадарци – Росоман.

На увидот, како што информираат од Министерството за транспорт и врски, ќе присуствува и директорот на ЈП за државни патишта, Зоран Китанов.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here