Дома Македонија Телата на починатите момчиња се уште на местото на несреќата, пристигнаа и...

Телата на починатите момчиња се уште на местото на несреќата, пристигнаа и нивни роднини

1715
0
АКЦИЈА

Стотици луѓе се собрани на Првомајска кон населбата Драчево по страшната сообраќајна несреќа во која загинаа две лица.

Како што пишува А1он сообраќајот е блокиран, собрани се роднини на загинатите, а пристигнаlo и возило на брза помош бидејќи неколкумина од нив загубиле свест.

Несреќата се случила во близина на салонот за мебел на „Мебел-Ви“ во правец накај населбата Драчево, а во неа учествувале два автомобила кои се уништени.

Според очевидци двете момчиња на возраст од 20 до 30 години починале уште пред да дојде Брзата помош.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here