Дома Македонија Вести Заврши средбата Меркел и Заев- Нема изјави за медиуми

Заврши средбата Меркел и Заев- Нема изјави за медиуми

324
0
АКЦИЈА

По 40-тина минути во Германија заврши средбата меѓу канцеларката Ангела Меркел и премиерот Зоран Заев, пренесува „360 степени“ од Берлин.

По состанокот не беа дадени изјави за медиумите.

Засега нема ниту официјални ниту неофицијални информации за исходот од состанокот од кој се очекуваше одговор на прашањето дали Македонија може да се надева на одлука за почеток на преговори за членство во ЕУ летово или наесен.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here