Дома Македонија Марјан Србиновски тешко повреден во сообраќајна несреќа

Марјан Србиновски тешко повреден во сообраќајна несреќа

905
0
АКЦИЈА

Поранешниот селектор на кошаркарската репрезентација и актуелен тренер на Гостивар, Марјан Србиноски доживеал тешка сообраќајна несреќа на автопатот Гостивар – Тетово. Тој со своето возило излетал од патот и удрил во бандера.

Србиновски веднаш бил пренсен во болница во Тетово, каде му биле утврдени тешки телесни повреди.

Од МВР ја потврдија веста и соопштија дека несреќата се случила во утринските часови на автопатот Гостивар – Тетово кај клучката Жеровјане. Марјан возел со возило „Фолксваген Пасат“, со гостиварски таблици.

Поранешниот кошаркар излетал од патот и удрил во бандера за улично осетлување велат од МВР. Увид на местото на настанот веднаш извршила екипа од СВР Тетово.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here