Дома Свет Европа Поранешниот претседател на УЕФА Мишел Платини yaпсен

Поранешниот претседател на УЕФА Мишел Платини yaпсен

393
0
АКЦИЈА

Поранешниот претседател на УЕФА Мишел Платини беше уапсен по истpагата за доделување на организацијата на Мундијалот 2022.

Поранешниот претседател е yапсен во родната Франција. Според информациите во француските медиуми истпагата е во врска со споpното доделување на организацијата на Светското првенство во 2022 на Катар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here