Дома Популарно Во Кувајт пеколно со 63 ° С! Дури и автомобилите се топат

Во Кувајт пеколно со 63 ° С! Дури и автомобилите се топат

4081
0
АКЦИЈА

Кувајт го регистрира новиот светски рекорд: 63 степени Целзиусови – највисока температура досега забележана во светот.

Веќе пет лица загинаа од топлината, а многу други страдаат од дехидрација.

Според локалните медиуми, на 8 јуни термометарот покажал 52,2 ° С во сенка и 63 ° С на сонце.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here