Дома Македонија Вести Зоран Заев: До петок ќе ги доставам предлозите за реконструкција во Собрание

Зоран Заев: До петок ќе ги доставам предлозите за реконструкција во Собрание

415
0
АКЦИЈА

Планирам до петок да ги доставам предлозите за реконструкција на Владата зошто Парламентот на почетокот на идната недела планира седница.

Ако тоа се случи во понеделник или вторник следната недела веднаш по изгласувањето на реконструкцијата продолжуваме со промената на директорските места и да ги завршиме кадровските промени, најави денеска премиерот Зоран Заев.

Верувам дека до крајот на месецот СДСМ ќе ги донесе одлуките за избор на потпретседателите на партијата и мал дел на претседатели на општински организации кои останаа неизбрани, рече Заев во одговор на прашање на денешната прес-конференција.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here