Дома Македонија Вести Нов базен за пливање после дождот во Гостивар

Нов базен за пливање после дождот во Гостивар

418
0
АКЦИЈА

По обилниот дожд во Гостивар по улиците базени од вода.

Неколку деца се радуваа и сатирично се бањаа во водата.

Причината за поплавата најверојатно е обилниот дожд и неможноста канализационата мрежа да ја прифати целата вода.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here