Дома Македонија Вести Заев ќе биде и премиер и министер за финансии

Заев ќе биде и премиер и министер за финансии

1060
0
АКЦИЈА

Премиерот Зоран Заев денеска од Валандово најави дека тој ќе стане воедно и министер за финансии на местото на Драган Тевдовски.

-Обврската за министер за финансии, покрај премиерската функција ќе ја вршам јас одреден период. Оваа одлука ја донесов заради тоа што оваа година ќе биде година за економијата. Тевдовски ќе работи околу мене, како советник. Следуваат храбри одлуки од кои бенефит ќе имаат сите граѓани – рече Заев.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here