Дома Популарно Со песна од Нада Топчагиќ, Истанбул славеше победа (ВИДЕО)

Со песна од Нада Топчагиќ, Истанбул славеше победа (ВИДЕО)

409
0
АКЦИЈА

Поддржувачите на новоизбраниот градоначалник на Истанбул Екрем Имамоглу, предложен од опозицијата, со песната „Јутро је“ на српската пејачка Нада Топчагиќ, ја прославувале победата на локалните избори што претставува голем удар за претседателот Тајип Ердоган кој постојанио истакнуваче дека „Тој што владее со Истанбул – владее со Турција“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here