Дома Популарно Антитерористичка акција на руски специјалци, џихадистот убиен при апсењето! (ВИДЕО)

Антитерористичка акција на руски специјалци, џихадистот убиен при апсењето! (ВИДЕО)

756
0
АКЦИЈА

Руското ФСБ неутрализираше припадници на терористичката организација ДАЕШ, кои подготвувале терористички напад во Саратова.

Според информациите, терористичкиот напад бил планиран на места каде има многу луѓе, соопштуваат од ФСБ.

Медиумите од Русија пренесуваат дека државанин на Русија набавил оружје, средства за правење експлозив, организирајќи лабораторија за синтетизирање на експлозивни средства во гаража.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here