Дома Свет Европа Експлозија во Виена: Се урна зграда по експлозија – најмалку 10 повредени

Експлозија во Виена: Се урна зграда по експлозија – најмалку 10 повредени

479
0
АКЦИЈА

Најмалку 10 лица се повредени попладнево при експлозија на гас во една петкатна станбена зграда во австрискиот главен град Виена.

Како што соопшти локалната полиција, по експлозијата се урнал дел од зградата, па не е исклучно билансот на жртвите да биде поголем.

Болнички извори информираа дека неколкумина од повредните лица се наоѓаат во критична состојба.

Причините за експлозијата засега не се познати.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here