Дома Македонија Вести Пендаровски: Се надевам дека наскоро ќе се сретнам со Мицкоски

Пендаровски: Се надевам дека наскоро ќе се сретнам со Мицкоски

342
0
АКЦИЈА

Потребен ни е политички дијалог и потребно ни е помирување дома, без разлика на политичките интереси на различните партии, за големите прашања кои се од стратешки интерес за земјата, на долг рок мораме да имаме консензус доколку сакаме нашето општество да просперира, младите да не се иселуваат и да имаме стабилност и развој.

Треба да најдеме начини за соработка меѓу сите релевантни политичари, затоа што ние сите сепак работиме за интересот на граѓаните, вели претседателот на, Стево Пендаровски во интервју за порталот на албански јазик „Алмакос“.

На прашање дали планира да се сретне и со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски или дали планира да ги повика на средба партиските лидери, Пендаровски изразува надеж дека наскоро ќе се види и со Мицковски.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here