Дома Популарно Вчера почнаа, денеска завршија субвенциите за електрични тротинети

Вчера почнаа, денеска завршија субвенциите за електрични тротинети

419
0
АКЦИЈА

Откако вчера Град Скопје ги објави јавните повици за субвенции за електрични тротинети и велосипеди, денеска по само еден ден тие ги информираат граѓаните дека се исцрпени средствата предвидени за субвенции за купување електро тротинети, односно денеска до 12 часот се пристигнати околу 200 барања.

Со ова, условот за завршување на јавниот повик е исполнет, а барања на граѓаните за субвенции за електро тротинети вработените во Архивата на Град Скопје нема да ги примаат.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here