Дома Свет Европа Урнат остатокот од мостот во Џенова на кој загинаа 43 луѓе

Урнат остатокот од мостот во Џенова на кој загинаа 43 луѓе

308
0
АКЦИЈА

Со силна планирана експлозија е урнат остатокот од мостот во Џенова кој минатата година се урна при што загинаа 43 луѓе.

Поради големиот облак од прашина при рушењето, околу 3.500 луѓе кои живеат во близина се евакуирани поради претпазливост.

Пожарникарите прскаа со вода за да се намали прашината предизвикана од експлозијата.

Обвинителите се уште бараат и ги разгледуваат можните причини за падот на мостот, недостатоци во дизајнот или лошо одржување.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here