Дома Македонија Вести Исчезна скопјанецот Панде Лазовски, семејството бара помош за да го пронајдат

Исчезна скопјанецот Панде Лазовски, семејството бара помош за да го пронајдат

656
0
АКЦИЈА

Исчезнат е Пандо Лазовски! Последен пат е виден во Топанско Поле кога излегол од својот дом во раните утрински часови во петок на 28.06, соопшти семејството.

Пандо има околу 80 години, нема знаци на деменција, има проблеми со слухот и потешкотии со движењето. Немаат точни информации како бил облечен, висок е околу 160 сантиметри, ситен е и слаб, со себе носи црна торба за пазарење.

Семејството добило информации дека бил виден во Бутел и Шуто Оризари во текот на попладневните часови во петокот. Тие апелираат доколку некој го забележи во било кое време на денот или ноќта телефоните ќе бидат достапни.

Доколку имате некаква информација јавете се на: 070228483, 075293457, 070363291

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here