Дома Метео Од понеделник топло време со температури над 35 степени

Од понеделник топло време со температури над 35 степени

314
0
АКЦИЈА

Од понеделник се најавува многу топло време со максимални температури кои ќе бидат над 30-тиот степен, а во вторник и среда на повеќе места ќе го надминат 35-тиот степен.

Од среда до петок, според синоптичарите, се очекува локален краткокраен дожд и грмежи во попладневните часови.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here