Дома Свет Европа Почина поранешниот претседател на Црна Гора, Момир Булатовиќ

Почина поранешниот претседател на Црна Гора, Момир Булатовиќ

682
0
АКЦИЈА

Поранешниот претседател на Црна Гора Момир Булатовиќ почина на 63 години.

Булатовиќ е роден во 1956 година во Белград. Од политиката се повлече во 2001 година.

Булатовиќ беше еден од најблиските соработници на Слободан Милошевиќ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here