Дома Македонија Скопјанец пронајден мртов во својот стан

Скопјанец пронајден мртов во својот стан

828
0
АКЦИЈА

На 29.06.2019 година во 16.35 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека во стан на улица „Пушкинова“ во Скопје има починато лице без видливи траги на насилство.

Утврдено е дека се работи за лицето Н.А.(41) од Скопје. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here