Дома Македонија Вести РАШКОВСКИ: Заев ме задолжи да преговарам за спopниот тендер

РАШКОВСКИ: Заев ме задолжи да преговарам за спopниот тендер

518
0
АКЦИЈА

Беше спopено зошто е моето присуство на ваков состанок,а тоа е така затоа што тоа се ингеренциите на генералниот секретар, ова денеска го изјави Драги Рашковски на прес-конференција по скандалот кој ја тресе јавноста веќе неколку дена.

Имено според членот 11 став 2 од Законот за Влада Претседателот на Владата, (во случајов Зоран Заев) го насочува дејствувањето на Владата во целина или на нејзините членови во согласност со програмските одредби и насоки што таа ги утврдува.

Извор Инфомакс

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here