Дома Македонија Министерот за политички систем Садула Дураки, му стана заменик на Заев

Министерот за политички систем Садула Дураки, му стана заменик на Заев

249
0
АКЦИЈА

Садула Дураки стана заменик на Зоран Заев. Ваква одлука била донесена на денешната владина седница.

На денешната седница, министерот за политички систем и односи меѓу заедниците, Садула Дураки е назначен за Заменик на Претседателот на Владата на Република Северна Македонија – стои во владиното соопштение.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here