Дома Метео Улиците во Скопје под вода по невремето

Улиците во Скопје под вода по невремето

551
0
АКЦИЈА

Пороен дожд со грмежи како и град денеска ја погодија скопската населба Ново Лисиче.

Улиците по невремето попладнево пливаат во вода.

Невреме има низ цела Македонија, а УХМР го најави од вчера.

Видеата се на портапот Прес24.

ВИДЕО: Силно невреме во Скопје – Дожд и град

ВИДЕО: Силно невреме во Скопје – Дожд и град

Posted by Press24.mk on Thursday, July 4, 2019

ВИДЕО: Улиците во Ново Лисиче „пливаат во вода"

ВИДЕО: Улиците во Ново Лисиче „пливаат во вода"

Posted by Press24.mk on Thursday, July 4, 2019

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here