Дома Македонија Груевски за автопатот Миладиновци – Штип: Немој кога ќе се вратам да...

Груевски за автопатот Миладиновци – Штип: Немој кога ќе се вратам да го видам упропастен!

842
0
АКЦИЈА

Во пресрет на утрешната свеченост за отворање на автопатот Миладиновци-Штип, на ФБ се јави и екс-премиерот Никола Груевски кој има статус на азилант во Унгарија.

Инаку, по автопатот кој требаше да биде пуштен уште минатата есен, се вози од пред еден месец, а за утре од владата најавуваат свечена церемонија по повод официјалното пуштање во употреба на овој патен правец.

Автопатот е со должина од 47 километри, а почна да се гради во 2014 година.

ЈОГА МАЈСТОРИТЕ И ИЗГРАДЕНИОТ АВТОПАТДа прашам, за тие што веќе го пробале🏎…како е новиот автопат…

Posted by Nikola Gruevski on Friday, July 5, 2019

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here