Дома Македонија Вести Героски најави нова приказна за “Рекетарската банда на Коки”

Героски најави нова приказна за “Рекетарската банда на Коки”

404
0
АКЦИЈА

Новинарот Бранко Героски за вечерва ВО 18.00 НА ПЛУСИНФО најавува НОВА ПРИКАЗНА ЗА РЕКЕТАРСКАТА БАНДА НА КОКИ И КОМПАНИЈА.

“Власта ја сече папопната врвца со бандата. Зошто Кики е отфикарен? Каква е улогата на Фрики? Се води ли европска истрага за случајот? Како Коки се обидел да изнуди големи пари од мобилен оператор, но не успеал? Зошто во игра пак е инфлуенсерката Лики? Кому купил Коки половно БМВ за да го фали?”, пишува во најавата на Героски кој досега објави неколку стории за медиумски играчи и луѓе блиски на една партија на власт.
Предходно сопственикот на 1ТВ Бојан Јовановски или Боки 13 објави дека Героски мисли на него кога зборува за Коки.

Премиерот Заев минатата недела објави дека се води истрага за приказната на Героски но јавното обвинителство го негираше шефот на Владата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here