Дома Македонија Вести Пратеникот Горан Манојловски обвинува дека бил жртва на полициска тортура

Пратеникот Горан Манојловски обвинува дека бил жртва на полициска тортура

403
0
АКЦИЈА

Полициски службеници го запреле и претресувале возилото на пратеник од опозицијата веднаш по грабежот на експозитурата на НЛБ банка во Сарај.

Горан Манојловски кој е дел од пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ вели дека додека одел на работа кон Собранието во Ѓорче Петров бил запрен од двајца полицајци со автоматски пушки кои му наредиле да излезе од автомобилот.

Тој тврди дека дека иако им ја покажал пратеничката легитимација тие го игнорирале.

Од МВР го тврдат спротивното.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here