Дома Македонија Телевизор предизвикал пожар во Лозово

Телевизор предизвикал пожар во Лозово

218
0
АКЦИЈА

Во текот на вчерашниот ден, дефект на телевизор предизвикал пожар во селото Дорфулија, Лозово, во сопственост на 61-годишен жител.

„На 07.07.2019 година во 14.35 часот било пријавено дека во село Дорфулија, општина Лозово, во куќа сопственост на М.Ј.(61) од Пробиштип поради дефект на телевизор настанал пожар. Пожарот бил изгаснат од екипа од Територијалната противпожарна единица Свети Николе. Повредени лица нема. Увид извршила увидна екипа од Полициската станица Свети Николе“, велат од МВР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here