Дома Свет Европа Во трката со бикови во Памплона, Шпанија повредени петмина луѓе

Во трката со бикови во Памплона, Шпанија повредени петмина луѓе

275
0
АКЦИЈА

Пет лица се повредени во првата трка со бикови на познатиот фестивал во шпанскиот град Памплона, објави РТВЕ, повикувајќи се на информации од тамошните болници.

Сите петмина повредени биле веднаш хоспитализирани. Тројца од нив биле повредени од роговите на биковите, а останатите двајца имаат потрес на мозокот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here