Дома Македонија Вести Интервју на „Клан“ со руските шегаџии: Можевме уште да играме мajтап со...

Интервју на „Клан“ со руските шегаџии: Можевме уште да играме мajтап со Заев, но ни здocaди (ВИДЕО)

1277
0
АКЦИЈА

Новинарот Фуркан Салиу на телевизија „Клан Македонија“ направи ексклузивно видео со еден од дуото руски комичари Вова и Лексус, односно со Алексеј Стојларов.

Во интервјуто Стојларов раскажува голем број интигри поврзани со мега скандалот кој ја потресе македонската политичка сцена, но и целата македонска јавност.

Погледнете го видеото и прочитајте го транскриптот за дознаете зошто бил одбран Зоран Заев и зошто руските пранкстери претстанале да се шегуваат со него.

Ексклузивно интервју со Русинот кој го нacaмари Заев

Ќе го тpoлале уште ама им се здocадил, правел и работи кои не ги барале од него!

Posted by infomax.mk on Tuesday, July 9, 2019

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here