Дома Македонија Вести Мицкоски: Се освен оставка од Заев е неприфатливо по скандалот со руските...

Мицкоски: Се освен оставка од Заев е неприфатливо по скандалот со руските комичари

517
0
АКЦИЈА

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека се освен оставка од премиерот Заев е неприфатливо по дипломатскиот скандал со двајцата руски комичари.

Тој вели дека во оваа држава конечно некој мора да сноси одговорност и повика на одржување на предвремени парламентарни избори.

Според него, премиерот Заев треба да се повлече и да се формира техничка влада.

Во однос на промената на позицијата на власта во Грција Мицкоски не одговори конкретно дали доколку ВМРО – ДПМНЕ дојде на власт ќе може да успее да направи нов Преспански договор кој ќе биде во корист на Македонија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here