Дома Македонија Вести ВО ЖИВО: Обраќање на премиерот Заев

ВО ЖИВО: Обраќање на премиерот Заев

370
0
АКЦИЈА

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев ќе одржи прес конференција во живо.

Прес конференцијата следи после скандалот со руските комедијанти кои во лажен разговор му се претставија како Петро Порошенко и Јоханес Столтенберг, при што премиерот Заев несакајќи откри државни тајни како и разговори во високи претставници од меѓународната заедница.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here