Дома Македонија ПЕНДАРОВСКИ СО БОРИСОВ: Љубави како си ми, имаш голем поздрав од Зоки...

ПЕНДАРОВСКИ СО БОРИСОВ: Љубави како си ми, имаш голем поздрав од Зоки (видео)

2796
0
АКЦИЈА

Според видеото, што е објавено на социјалните мрежи, Пендаровски покажува многу близок пријателски однос со бугарскиот премиер, но изненадува „дипломатскиот јазик“ на комуникација со Борисов, иако станува збор за неформална средба.

– Како си љубави, имаш поздрав од Зоки, се зборови со кои Пендаровски му се обраќа на Борисов.

На видеото погледнете и слушнете што се случува по поздравот и пријателското гушкање меѓу Пендаровски и Борисов, на што е сведок и Брнабиќ.

ПЕНДАРОВСКИ СО БОРИСОВ

ПЕНДАРОВСКИ СО БОРИСОВ: Љубави како си ми, имаш голем поздрав од Зоки

Posted by Infonews mk/ ИНФО ВЕСТИ on Wednesday, July 10, 2019

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here