Дома Македонија Рускиот комичар: Заев нема потреба да ја подобрува комуникацијата, туку мозокот

Рускиот комичар: Заев нема потреба да ја подобрува комуникацијата, туку мозокот

552
0
АКЦИЈА

По прес конференцијата на премиерот Заев во која тој говореше за измамата од страна на руските комичари кои во телефонски разговор му се претставуваа како претседателот на Украина Петро Порошенко и Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, со реакција се јави еден од нив.

Пранкерот Вован, во изјава за „Комсомољскаја правда“ го прашува Заев како планира да ја подобри безбедноста во комуникацијата.

Како тој ќе ја поправи неговата комуникација? Можеби ќе го апдејтира својот телефон. Нема потреба да ја подобрува комуникацијата туку мозокот, вели во реакцијата до својата жртва еден од руските „пранкери“ Владимир Кузенцов (Вован).

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here