Дома Македонија Вести (ВИДЕО) Пожар во затворот „Идризово“: Затворениците ги напуштаа ќелиите

(ВИДЕО) Пожар во затворот „Идризово“: Затворениците ги напуштаа ќелиите

568
0
АКЦИЈА

Пожар избувнал попладнево во затворот „Идризово“.

Поради чадот, затворениците брзо ги напуштиле ќелиите и излегле во дворот, пренесува порталот „Тетова1“, кој објави и видео од пожарот.

Се утврдува причината за пожарот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here