Дома Македонија Вести Зоран Заев се исмејува на виц за Албанци и Бошњаци во кои...

Зоран Заев се исмејува на виц за Албанци и Бошњаци во кои тие се генерализирани како криминалци?!

523
0
АКЦИЈА

Порошенко: Би сакал да ти кажам една анегдота, еден мој пријател претседател ми ја кажа, за Албанец и за Бошњак. Ако во автомобил седат Албанец и Бошњак, кој ќе биде возачот?

Заев: Не знам……Србинот ?

Порошенко: Полицаецот!

Заев: Хахаха многу добро, многу добро

Порошенко: Еден од европскиве претседатели ми го кажа тоа.

Заев: Да, да многу добро

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here