Дома Македонија Вести Автокампот Љубаништа, кај Свети Наум настрада во невремето

Автокампот Љубаништа, кај Свети Наум настрада во невремето

785
0
АКЦИЈА

Охридското крајбрежје синоќа беше зафатено од големо невреме, проследено со силен ветер и дожд.

Невремето го погоди и автокампот Љубаништа, кај Свети Наум, каде се уништени приколки и шатори, од силниот ветер паѓале искршени дрвја.

Нема информации за повредени туристи во Охрид од невремето.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here