Дома Популарно Проблеми со „Твитер“: 70.000 корисници пријавуваат проблеми

Проблеми со „Твитер“: 70.000 корисници пријавуваат проблеми

240
0
АКЦИЈА

Акциите на Твитер се во пад откако корисниците ширум светот објавија проблеми со пристапот до платформата за микроблогирање, јави Ројтерс.

„Во моментов ги испитуваме проблемите со кои луѓето се соочуваат при пристапот до Твитер“, рече портпаролката на компанијата.

Твитер не даде никакви детали за падот.

Веб-страница за следење на прекини на сервиси Даундетектор (Downdetector.com) покажа дека речиси 70.000 луѓе ширум светот пријавуваат проблеми со Твитер.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here