Дома Македонија Вести Тешко болен затвореник од Идризово почина на Геријатрија

Тешко болен затвореник од Идризово почина на Геријатрија

331
0
АКЦИЈА

Вчера во 12,54 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека во Геријатрија Ѓорче Петров починал Г.А.(55) од с.Врапчиште, гостиварско, осудено лице од Казнено-поправната установа Идризово, кое било на лекување, соопшти МВР.

Според пријвеното, Г.А. боледувал од карцином.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here