Дома Македонија Петре Шилегов ,,видно расположен” пристигна на Охридско лето (видео)

Петре Шилегов ,,видно расположен” пристигна на Охридско лето (видео)

1128
0
АКЦИЈА

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов за првпат дојде на отварањето на „Охридско Лето“, пренесува порталот Скопје 1.

Протоколот го пречека Шилегов и го смести во ложата до претседателот и премиерот.

Ова е прв пат Шилегов да дојде на „Охридско Лето“ па видливо беше дека малку е „дезopиентиран“ и „видно расположен“ но и „чудно возбуден“.

Присутните гласно прашуваа “Дали е стабилен? Што му се случува”?

Најверојатно исполнет од сите овие „состојби“, тој во еден момент почна дури и да прави чудни шеговити гестикулации кога се поздравуваше со премиерот и неговата сопруга, заборави да се поздрави со директорката и нејзиниот сопруг (застанувајќи и потпирајќи се со телото целосно над него), а кога се поздравуваше со претседателот Пендароски, Петре се свитка, исkpиви и како да лeeгна на Антички позади Заев.

ГЛЕДАЈТЕ ГО ВИДЕОТО ДО КРАЈ:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here