Дома Македонија Пожар избувна во “ТЦ Стара Рампа” во Кисела Вода

Пожар избувна во “ТЦ Стара Рампа” во Кисела Вода

342
0
АКЦИЈА

Пожар избувна во скопската населба Кисела Вода, поточно во подземните гаражи на трговскиот центар кај Стара рампа.

Најверојатно станува збор за запалена инсталација, а во моментов екипите на Пожарната бригада се на терен обидувајќи се да го стават пожарот под контрола, пренесува Слободен печат.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here