Дома Македонија Со автомобил излетал од пат во Илинден и удрил во бетонски ѕид

Со автомобил излетал од пат во Илинден и удрил во бетонски ѕид

340
0
АКЦИЈА

На локалниот пат Илинден-с.Ајватовци, вчера околу 14,35 часот било пријавено дека патничко моторно возило „Форд фокус“ со скопски регистарски ознаки управувано од В. Д. (60), излетало од патот и удрило во бетонски ѕид.

Возачот В.Д починал на местото на настанот.

Увид извршила увидна екипа од СВР Скопје и Јавен обвинител.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here